• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Сторінка психолога

Поради практичного психолога для зняття стресу

Хто такий практичний психолог?

Практичний психолог - фахівець, який надає психологічну допомогу (психологічні послуги) населенню в ситуаціях, що вимагають психологічного втручання або використання спеціальних знань і технологій.

Психолог повинен знати, як люди переживають свої емоції. Він зобов'язаний мати уявлення про те, що може сказати про почуття пацієнта вираз його обличчя. Психологу не можна покладатися тільки на слова пацієнта, оскільки останній найчастіше не здатний описати свої почуття. Але особа може відобразити пережиті пацієнтом емоції, навіть коли сам він занадто засмучений і не може правильно підібрати слова, коли не знає, що відчуває в дійсності

Профілактика стресів у педагогічній практиці (поради психолога )
Важко уявити собі людину, яка вирішила б усі свої проблеми. Постійно зростають навантаження: інформаційні, емоційні, фізичні, які переростають у психотравмуючі ситуації та емоційне напруження.
СТРЕС – це захисна реакція організму, спрямована на допомогу людині в подоланні складних життєвих ситуацій.
Стресорами можуть бути фізичні та психічні подразники, реальні чи уявні.. Людина реагує не лише на справжню фізичну небезпеку, але й на загрозу чи нагадування про неї. Часте або тривале перебування людини у стресовому стані призводить до виснаження, розвитку психосоматичних розладів. Поряд зі стресорами,спільними для всіх людей, у діяльності педагога є професійні стрес- чинники:
- відповідальність;
- необхідність контролювати ситуацію;
- необхідність постійно підтверджувати свою компетентність;
- тимчасова мінлива діяльність.
Психічне напруження, невдачі, страхи, зриви, відчуття небезпеки – найбільш руйнівні стресори для людини. Вони, крім фізіологічних змін , які призводять до соматичних хвороб, спричиняють ще й психічні наслідки емоційного перенапруження – неврози.

Методи захисту:
1. Не провокуйте агресію на себе: не говоріть " командним тоном”, не використовуйте у звертанні такі вирази, як " ти повинен”, " ти мусиш це зробити ,”не використовуйте своє становище: " я старший за віком,” "мені видніше”...
2. Щиро демонструйте повагу, розуміння, зацікавленість, уважно слухайте й дивіться в очі співрозмовнику.
3. Не ставте себе в позицію начальника, тобто в позицію сили.
4. Дотримуйтеся рівноправних взаємин у спілкуванні.
5. Ставте конкретні запитання та давайте конкретні відповіді.
6. Якщо відчуєте злість або гнів – з’ ясуйте його реальну причину.У момент безпосереднього відчуття негативних емоцій під час бесіди чи конфлікту поставте собі запитання: " Що я хочу отримати в результаті?”
7. Умійте щиро вибачитись:” я був неправий...,” "це було нерозумно з мого боку”, "я не виявив до тебе належної уваги,” "вибач мені, ти зніяковів через мене в присутності інших людей”.
8. Умійте використовувати засоби спілкування: навчіться слухати із співпереживанням; навчіться бути впевненим у собі.
9. Умійте використовувати взаємини " усі виграють” : розглядайте проблему з точки зору іншої людини, визначте головні питання, які треба вирішити , знайдіть найприйнятніші рішення, визначте можливі альтернативні шляхи їх знаходження.
10. Умійте уникати невиправданих сподівань: не приписуйте іншим своїх почуттів, думок, учинків; навчіться коректно ставити запитання.
11.Умійте уникати помилок в оцінці інших людей: нерівність, упередженість, зверхній погляд.
Поради щодо подолання стресу:
1. З’ясуйте, що саме вас турбує.
Розкажіть про свої турботи близькій людині. Це особливий психологічний прийом: проаналізувавши проблему вголос, ви знайдете причину власних проблем і вихід із ситуації.
2. Сплануйте свій день.
Учені помітили, що для людини, стан якої наближається до стресового, час прискорює свій біг. Тому вона відчуває непомірну завантаженість і нестачу часу.
3. Навчіться керувати своїми емоціями.
Вийти зі стресового кола допоможе проста вправа. Заплющте очі й подумки перенесіться на берег океану. Підніміть руки вгору й розведіть у сторони, уявляючи, як у них входить енергія. Складіть їх одну на другу – ліва знизу. Цього цілком достатньо, щоб повноцінно відпочити, наситити мозок киснем і заспокоїтися. Не забувайте хвалити себе щоразу, коли ви зможете впоратися із хвилюванням.
4.Усміхайтеся, навіть якщо вам не дуже весело.
Сміх позитивно впливає на імунну систему, активізуючи Т- лімфоцити крові. У відповідь на вашу посмішку, організм продукуватиме бажані гормони радості.
5.Відпочивайте разом із сім’єю.
6.Фізичні вправи знімають нервове напруження.
7.Музика – це теж психотерапія. Слухайте спокійну музику.
8. Бувайте на вулиці. Гуляйте, сидіть у парку, бігайте.
9.Не беріться за непосильні завдання,щоб уникнути розчарувань, невдач.
10.Звертайте увагу на позитивні сторони життя – це збереже здоров’я і сприятиме успіху.
11. Не зловживайте кавою, алкоголем.
12.Їжте морозиво – там є компонент, який поліпшує настрій.
13. Вживайте вітамін Є. Він підвищує імунітет і стійкість до стресу. Цей вітамін міститься у картоплі, сої, кукурудзі, моркві, ожині, волоських горіхах.
14. Запам’ятайте кілька формул самозаспокоєння: "усе буде добре,” "проблема вирішиться,” "не варто хвилюватися,” "я зосереджуюся на своєму диханні”, "я абсолютно спокійна.”
Кiлькiсть переглядiв: 902

Коментарi